Home  |  Sport  |  Ostali sportovi  |  Karatista Andrija Stanković doneo Srbiji i Nišu balkansku medalju
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Ostali sportovi

28. 03. 2017. Niš

Autor: Zorica Milenković Izvor: City radio

Karatista Andrija Stanković doneo Srbiji i Nišu balkansku medalju

Karatista Andrija Stanković poslednja dva meseca nastavlja sa uspesima i ređa nove medalje. Posle Međunarodnog karate turnira u Aranđelovcu i Prvenstva uže Srbije u Čačku gde je osvajao zlato, vratio se sa Balkanskog šampionata u Čačku sa bronzanom medaljom.

Balkanski Šampionat za seniore, 19. po redu,  održan je 25. i 26. marta u Čačku, a niški karatista Andrija Stanković nastupio je za reperezenraciju Srbije u katama pojedinačno i u veoma teškoj konkurenciji uspeo da osvoji bronzanu medalju.

“Ovo mi je jedna od najznačajnijih medalja i veoma sam srećan što sam uspeo da  napravim ovaj rezultat i donesem Srbiji i Nišu jednu balkansku medalju”, kaže Andrija.

Prethodno je 11. marta u Čačku održano Prvenstvo uže Srbije za seniore. Tada je Andrija ponovio rezultat od prošle godine i zauzeo 1. mesto u katama pojedinačno.

Krajem februara poznati karatista, Andrija Stanković osvojio je zlato u Aranđelovcu, u kategoriji seniora u katama. Nakon Balkanskog prvenstva gde je Srbija bila domaćin, Andriju očekuju  najmasovniji međunarodni karate turnir  u zemlji pod nazivom "Zlatni pojas Čačka" i Prvenstvo Srbije aprila meseca.