Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Fudbal

29. 04. 2017. Niš

Autor: Aleksandar Đokić Izvor: City Radio

Radnički se revanširao Javoru

Fudbaleri Radničkog pobedili su na „Čairu“ Javor-Matis sa 2:0, i tako se revanširali klubu iz Ivanjice za poraz od 0:1 pre dve nedelje, u plej off utakmici Super lige Srbije. Tokom celog meča naš tim bio je bolji na terenu, bilo je i nekoliko stopostotnih šansi za igrače Radničkog koje nisu iskoristili, pa je rezultat mogao da bude i ubedljiviji.

Od starta utakmice igralo se uglavnom na polovini gostujuće ekipe. Nišlije su napadale, a prva ozbiljnija šansa viđena je u 14. minutu igre, kada je Nemanja Kojić sa 7-8 metara pogodio prečku. Radnički je nastavio sa napadima a upornost se isplatila već u 20. minutu. Posle izvedenog kornera,nastale je gužva u šesnaestercu Javora u kojoj se najbolje snašao Radoš Bulatović, koji je „pokupio odbitak“ i preciznim udarcem sa peterca doveo Radnički u vođstvo od 1-0.
Nišlije nisu stale ni posle vodećeg gola, pa je u 29. minutu Pavle Popara uputio precizan i snažan šut sa oko 25 metara, ali je golman gostujuće ekipe uspeo da odbrani ovaj udarac.

Prvi ozbiljniji pokušaj Javora viđen je u 41. minutu igre, ali je šut sa šesnaest metara otišao preko gola.
Već na početku drugog poluvremena Kojić je mogao da poveća prednost Radničkog, kada je odlično „prošao“ nekoliko igrača Javora, šutirao sa ivice kaznenog prostora ali je golman Đogatović opet dobro intervenisao. Kojić je imao i u 56. minutu odličnu priliku ali je ovog puta sa 7-8 metara šutirao iznad gola.

Dobra igra i upornost i u 2. poluvremenu se isplatila. Posle kornera Kojić je šutirao, lopta se odbila od gostujućih igrača, na nju je naleteo Noma Ryota i poslao je u mrežu za konačnih 2:0 za Radnički.

Do kraja utakmice viđeno je još nekoliko prilika za Radnički, ali je najbolju propustio u 86. minutu kada je sa 2-3 metra strelac drugog gola Ryota, prebacio loptu preko gola. Fudbaleri Javora pokušavali su sporadično da dođu do gola Radničkog, ali nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku.

Šef stručnog štaba Radničkog Milan Rastavac čestitao je svojim igračima „koji su pokazali mnogo više nego u utakmici protiv Javora pre dve nedelje“.

„Imali su mnogo više situacija za pripremu i realizaciju pre svega u napadu tako da sa te strane možemo da budemo zadovoljni. Sada imamo seriju iza sebe, ali i ispred sebe u kojoj nas očekuju novi izazovi, nadam se da će ova pobeda podići samopouzdanje i kvalitet igre“, rekao je Rastavac.

Šef stručnog štaba Javora Srđan Vasiljević čestitao je Radničkom na zasluženoj pobedi.

„I pored prohladnog vremena i vetra bila je dobra utakmica, dinamična, sa dosta lepih situacija. Što se mog tima tiče ne mogu da kažem da sam nezadovoljan, poraz boli, ali želeo sam da vidim i neke mlađe igrače na terenu. Pokušaćemo u preostalim mečevima da ispravimo neke greške i završimo sezonu kako dolikuje“, zaključio je Vasiljević.

Sledeću utakmicu plej off-a Super lige Srbije Radnički igra 7. maja u Kruševcu, gde ga dočekuje domaći Napredak.