Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Sport

26. 10. 2020.

Autor: Jelena Jocić Izvor: City radio

Niški džudisti najbolji u zemlji

Takmičari Univerzitetskog džudo kluba Kinezis osvojili su 10 medalja na Prvenstvu Srbije, održanom u Beogradu i time poneli titulu najboljih u zemlji. Niški džudisti bili su najbolji i u kategoriji seniora.

Zlatnu medalju osvojio je Aleksandar Stojkov u kategoriji do 100kg. Srebrne medalje osvolili su: Mina Pešić (-48kg), Mila Đorđević (-63kg), Slobodan Đorđević (-66kg), Miloš Milašević (-90kg) i Andrija Stošić (+100kg). Dok su bronzane pripale: Neveni Milić (-48kg), Pavlu Krsmanoviću (-60kg), Đorđu Stanojeviću (-73kg) i Dejanu Volašu (-73kg).

Stefan Radovanović i Nikola Manić osvojili su 5 .mesto, a nastupili su još Mirko Perišić i Dušan Stanković.

Ne sećam se kad se poslednji put desilo da jedan klub bude najbolji na Prvenstvu Srbije u juniorskom i seniorskom uzrastu. Nama je to ove godine pošlo za rukom - dupla kruna. Imamo izuzetno snažnu ekipu i bio bih neiskren kad bih rekao da ovo nismo očekivali. Naprotiv, mislili smo da ćemo da budemo još ubedljiviji, rekao je doc. dr Nikola Milošević sa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja.

Prof dr Nemanja Stanković sa Fakulteta sporta  i fizičkog vaspitanja ističe da je ovo važan uspeh za klub i to u godini jubileja, kada slave tri decenije postojanja. Dodaje da im je cilj da budu najbolji i u Superligi i da naporno vežbaju kako bi dostigli cilj.