Home  |  Sport  |  Srpske rukometašice ubedljivom pobedom do Svetskog prvenstva
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Sport

15. 06. 2017. Niš

Autor: Aleksandar Đokić Izvor: City Radio

Srpske rukometašice ubedljivom pobedom do Svetskog prvenstva

Srpske rukometašice ubedljivo su savladale selekciju Italije u hali „Čair“ u Nišu (34:16), i tako obezbedile učešće na SP u Nemačkoj.

Posle pobede u Italiji (33:22), naše reprezentativke bile su bolje od Italijanki u revanš meču baraža i u hali „Čair“ u Nišu gde su zasluženo slavile sa ubedljivih (34:16).

Od samog starta bila je jasna velika nadmoć našeg tima koji je za nekoliko minuta poveo sa (6:0), posle čega su Italijanke postigle prvi gol na utakmici. Međutim naš tim nametnuo je ritam i konstantno uvećavao prednost dok su protivnice za 17 minuta igre uspele da postignu samo dva gola.

Čak su naše reprezentativke promašile i nekoliko puta prazan gol doduše sa svoje polovine, s obzirom da je trener protivničke ekipe, često forsirao igru bez golmana u trenucima kada je njegova ekipa napadala, odnosno igru 7 na 6 u napadu.

To ipak nije bio problem, a naš selektor Ljubomir Obradović iskoristio je veliku motivisanost naših reprezentativki, ali i evidentnu razliku u kvalitetu, pa je pružio priliku i reprezentativkama koje nisu imale veću minutažu u prethodnim mečevima, kako bi se što bolje pripremile za Svetsko prvenstvo.

Inače, za razliku od meča muške rukometne reprezentacije, ovaj, s obzirom na već veliku prednost koju je naša reprezentacija donela iz Italije, nije izazvao veliku pažnju publike, pa je na tribinama bilo prilično manje gledalaca.
Svetsko prvenstvo za rukometašce igra se od 1. do 17.decembra u Nemačkoj.