Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Sport

15. 06. 2017.

Autor: Aleksandar Đokić Izvor: City Radio

Srbija i Poljska odigrali nerešeno u Nišu

Muška rukometna reprezentacija Srbije u punoj hali “Čair”, odigrala je nerešeno sa Poljskom (34:34), u pretposlednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i tako propustila priliku da večeras obezbedi učešće na ovom takmičenju. Poslednje kolo Srbija igra u nedelju u Minsku, protiv Belorusije.

Srbija i dalje zauzima prvo mesto na tabeli druge grupe sa sedam bodova, jednim više od Belorusije a dva od Rumunije, koje će se međusobno sastati u poslednjem kolu.

Srpski reprezentativci su bolje otvorili meč i poveli sa dva nula, ali vrlo brzo su gosti uspeli da se vrate u meč I učine ga neizvesnim do poslednje sekunde utakmice. Brzo su naši reprezentativci ponovo poveli  ali protivnik nije dozvoljavao Srbiji da se rezultatski odlepi pa su vrlo lako dolazili do izjednačenja, dok s druge strane naš tim nije uspevao u par navrata da realizuje dobre prilike, najviše zahvaljujući i dobrim odbranama golmana gostiju. Naši su imali pozitivan rezultat dok Poljaci nisu sredinom prvog poluvremena poveli sa (10:11).

Naš tim brzo je došao do izjednačenja ali su igrači Poljske uspevali odmah da uzvrate, čak su dva minuta pre kraja prvog poluvrema imali i tri gola razlike ali su naši ipak uspeli da se konsoliduju pa se na poluvreme otišlo nerešenim rezultatom (19:19).

U drugom poluvremenu u izuzetno zapaljivoj atmosferi u gotovo punoj hali “Čair”, gosti su čini se bili organizovaniji, i vrlo brzo ponovo došli do dva gola prednosti. Poljaci su nastavili sa dobrom igrom, naši odmah smanjivali vođstvo, ali su gosti gotovo u svakom napadu postizali gol i “držali” razliku od dva gola, a u jednom trenutku imali su vođstvo i od tri gola prednosti.

Srbija je bukvalno, kada je izgledalo i da će možda pretrpeti poraz, uspela da dođe do izjednačenja, u dva napada postigla dva gola pa se došlo do konačnih (34:34). U poslednjim sekundama meča imala je Srbija i napad za pobedu, ali najbolji igrač našeg tima Petar Nenadić nije bio precizan, pa je ovim rezulatom i završen meč.

Bod koji je osvojila naša reprezentacija večeras u Nišu dovoljan je za najboljeg trećeplasiranog, koji takođe vodi na EP, ali i ta pozicija nije izvesna.

Inače, naši reprezentativci imali su večeras u Nišu sjajnu podršku tokom celog meča, u gotovo punoj hali “Čair”. U jednom trenutku, na delu tribina gde su se nalazili “najvatreniji navijači” zapaljena je baklja, sudije su na kratko prekinule utakmicu, ali je brzo nastvaljena, pa do kraja utakmice nije bilo nikakvih incidenata.