Home  |  Sport  |  Andrija Stanković ponovo osvojio zlato na “Zlatnom pojasu Čačka”
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Sport

10. 04. 2017. Niš

Autor: Zorica Milenković Izvor: City radio

Andrija Stanković ponovo osvojio zlato na “Zlatnom pojasu Čačka”

Zlatni pojas Čačka među seniorima u katama osvojio je naš Nišlija – karatista Elida, Andrija Stanković. Osvojivši zlatnu medalju u svojoj kategoriji na Međunarodnom turniru u Čačku, već dokazani niški karatista ponovio je prošlogodišnji uspeh.

"Zlatni pojas Čačka", 46. po redu,  najjači i najmasovnjiji međunarodni karate turnir na Balkanu održan je 8. aprila a takmičili su se karatisti 117 klubova iz oko 20 zemalja kako sa Balkana tako i iz Evrope poput Francuske,Turske, Rusije, Grčke i drugih zemalja.

Takmičenje se odvija u dva takmičarska vikenda. Prvog vikenda na programu su bili takmičari iz kategorija kadeta, juniora, mlađih seniora i seniora, a narednog vikenda nadmetaće se mlađe kategorije.

"Takmičio sam se u kategoriji seniora u katama i ponovio sam prošlogodišnji rezultat - osvojio zlatnu medalju. Ova medalja mi mnogo znači i pored Balkanske medalje osvojene pre dva vikenda jedna je od najdražih. Zadovoljan sam kako sam radio, a ujedno  je ovo bila i zadnja provera pred Prvenstvo Srbije za seniore koje me očekuje već  ovog vikenda”, kaže Andrija.

Čačak  2017 u znaku karatea

Očigledno je da svi putevi vode u Čačak jer nakon “Zlatnog pojasa” već 15. aprila ovaj grad će biti domaćin i Prvenstva Srbije.

Podsetimo, u njemu je nedavno održano Balkansko prvenstvo, pre toga kvalfikacije za državno prvenstvo, odnosno Prvenstvo uže Srbije, a zatim će nakon Prvenstva Srbije upravo u Čačku biti održane i kvalifikacije za Kup Srbije.