Home  |  Sport  |  Džudista niškog kluba Kinezis osvojio zlatnu medalju za Srbiju
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Samnji veličinu slova štampaj štampaj

Pošalji prijatelju

Sport

03. 04. 2017. Niš

Autor: Ana Krstić, Judo klub Kinezis Izvor: City radio

Džudista niškog kluba Kinezis osvojio zlatnu medalju za Srbiju

Univerzitetski džudo klub Kinezis iz Niša zabeležio je proteklog vikenda novi sjajni rezultat, koji je ostvario takmičar Miroljub Ivezić. On je na Evropskom Kupu u Dubrovniku osvojio zlatnu medalju za reprezentaciju Srbije, pobedivši u polufinalu Finca, a u Finalu Francuza.

Prva provera takmičara Kinezisa u ovoj godini donela je sjajan rezultat za ovaj niški klub, i jedinu zlatnu medalju za reprezentaciju Srbije na takmičenju u Dubrovniku, koje je okupilo preko 260 džudista iz 27 zemalja.

„U reprezentaciji Srbije nastupili su takmičari Kinezisa Filip Mosić u kategoriji do 73 kg, Milan Mihajlović u kategoriji do 81 kg i Miroljub Ivezić, aktuelni prvak države u kategoriji do 90 kg. Žreb nikako nije bio naklonjen našim takmičarima, jer su svi već u prvom kolu imali izuzetno teške protivnike“, kažu u klubu.

Iako su dvojica džudista Kinezisa Filip Mosić i Milan Mihajlović poraženi od takmičara iz Crne Gore, njihov klupski saigrač Nišlija Miroljub Ivezić odličnim borbama domogao se zlatne medalje.

„U polufinalnom meču, posle samo minut i po borbe, držanjem zahvata u parteru takmičaru iz Finske, Ivezić je rešio pitanje pobednika i zakazao finale sa Francuzom. Iako je gubio na početku, uspeo je da preokrene rezultat, savlada Abderhamana Diaoa i osvoji Kup“, rekli su u Kinezisu.

U niškom džudo klubu dodaju da je publika u hali „Gospino polje“ u Dubrovniku bila na strani Ivezića u finalnom meču. Sjajnu organizaciju turnira pratilo je odlično, fer i sportsko navijanje. Miroljub Ivezić je ovom pobedom osvojio zlatnu medalju, u jakoj konkurenciji 32 prijavljena takmičara kategorije do 90 kg.

Medalja koju je osvojio Miroljub Ivezić je jedina zlatna medalja za reprezentaciju Srbije na ovom takmičenju, a ovom pobedom na Evropskom kupu Miroljub je  osvojio i 70 bodova za rang listu seniora Evropske judo Federacije i napravio fantastičan skok od preko 40 mesta, tako da će se od sledeće nedelje nalaziti na 5. mestu EJU liste seniora u kategoriji do 90 kg.